Weststellingwerf herdenkt op vijf locaties
In Weststellingwerf waren maandag 4 mei herdenkingsbijeenkomsten in Nijeholtwolde, Wolvega, Noordwolde, Spanga en Sonnega. Het thema van de Dodenherdenking was ‘De geschiedenis leren begrijpen’.
De herdenking in Nijeholtwolde begon bij het monument ‘Stadburen’. Na het passeren van de trein sprak wethouder Roelof Theun Hoen een herdenkingswoord uit. Aansluitend klonk de Last Post, als eerbetoon aan de gevallenen. Na de Last Post was het twee minuten stil. Daarna begon de kranslegging. Wethouder Hoen legde een krans bij het monument. Namens het verzet legde Lammert Baas een graftak neer, gevolgd door leerlingen van basisschool De Lamer in Oldelamer en Plaatselijk Belang Ter Idzard, Oldeholtwolde en Nijeholtwolde, die bloemen en kransen neerlegden.
In Wolvega startte de herdenking bij de ingang van de algemene begraafplaats met een stille tocht langs de graven van burgers en militairen. Aansluitend heette de voorzitter van het 4 & 5 Mei Comité iedereen welkom. Daarna klonk de Last Post. Om 20.00 uur was het twee minuten stil. Daarna droegen kinderen van basisscholen uit Wolvega een zelfgeschreven tekst voor. Burgemeester Stieneke van der Graaf sprak een herdenkingswoord uit en legde een krans. Familieleden van slachtoffers legden bloemen neer.
Bijschrift foto’s 1-4: Herdenking Nijeholtwolde
Bijschrift foto’s 5-8: Herdenking Wolvega
FOTO’S: Lenus van der Broek



















