Op zes plaatsen in de gemeente dodenherdenking

Tijdens de Nationale Dodenherdenking op zondag 4 mei werden alle burgers en militairen herdacht die sinds 10 mei 1940 voor de vrijheid van Nederland zijn omgekomen. In Weststellingwerf waren herdenkingsbijeenkomsten in Nijeholtwolde, Wolvega, Noordwolde, Oldeholtpade, Sonnega en Spanga.
Nijeholtwolde
De herdenkingsdienst in Nijeholtwolde was bij het monument Stadburen bij de spoorwegovergang. Na het passeren van de trein sprak wethouder Tom Hartog een herdenkingswoord uit. Aansluitend klonk de ‘Last Post’, als eerbetoon aan de gevallenen. Na de ‘Last Post’ was het twee minuten stil. Daarna begon de kranslegging. Wethouder Hartog legde een krans bij het monument ‘Stadburen’. Namens het verzet legde Lammert Baas een graftak neer, gevolgd door leerlingen van basisschool De Lamer en Plaatselijk Belang, die bloemen en kransen neerlegden. Ook was er gelegenheid voor het publiek om bloemen te leggen.
Wolvega
In Wolvega konden belangstellenden deelnemen aan een stille tocht langs de graven van burgers en militairen op de algemene begraafplaats. Daarna klonk de ‘Last Post’, waarna twee minuten stilte. Daarna droegen kinderen van basisscholen uit Wolvega een zelfgeschreven tekst voor. Locoburgemeester Roelof Theun Hoen sprak een herdenkingswoord uit en legde een krans. Familieleden van slachtoffers legden ook bloemen neer. Ook was er gelegenheid voor het publiek om bloemen te leggen.
FOTO’S: Lenus van der Broek






