Kerk Blesdijke op weg naar monumentenstatus

De kerk van Blesdijke wordt alsnog voorgedragen als gemeentelijk monument. De gemeente heeft de procedure hiervoor inmiddels gestart.

Tijdens het opstellen van de kerkenvisie bleek dat de kerk, ondanks haar rijke geschiedenis, geen monumentale status had. Het bestuur van Stichting Et Kaarkien van Blesdieke was daar aanvankelijk terughoudend in, maar besloot in april alsnog de status aan te vragen.

De kerk van Blesdijke staat op een middeleeuwse kerkheuvel en kent een bewogen geschiedenis. Reeds in de 13e eeuw stond hier een kapel. De huidige kerk dateert uit 1843, nadat een voorganger in 1836 instortte. Sinds 2002 is het gebouw eigendom van de stichting en dient het als cultureel centrum voor concerten, tentoonstellingen en andere evenementen. Ook uitvaarten en huwelijken zijn er nog mogelijk.

Met de monumentenstatus wil de stichting het karakteristieke dorpsaanzicht en het kerkgebouw voor de toekomst veiligstellen.

Fotobijschrift: Kerstmarkt in Et Kaarkien te Blesdijke in 2024
ARCHIEFFOTO: Lenus van der Broek

Dit vindt u misschien ook leuk...