Dorpsarchief Noordwolde (DAN) ontplooit bijzondere activiteiten

Dorpsarchief Noordwolde heeft voor 2025 enkele nieuwe activiteiten in de verdere planning van het lopende seizoen opgenomen. Na de zeer geslaagde allereerste Jonge-Sneupersdag op 1 november jl. onder de titel “Back to school” zijn nu de data voor  de traditionele jaarlijkse activiteiten vastgesteld.

Cursus “Geschiedenis van Noordwolde”
In deze cursus-zonder-huiswerk worden de deelnemers in vijf genoeglijke avonden in woord en beeld door de historie van Noordwolde e.o. gevoerd. Het gesproken woord is sinds 1981 steeds verzorgd door Titus de Boer. Zijn taak is overgenomen door historicus Cor Trompetter, geboren en getogen in Noordwolde-Zuid. Daarnaast vertoont Jan Doodhagen uniek beeldmateriaal, grotendeels afkomstig uit de grote verzamelingen van Peter Veldhuizen en Andries Meijer. De cursusavonden zijn in 2025 vastgesteld op de donderdagen13-20-27 februari en 6-13 maart met als reservedatum 20 maart. Er geldt een maximum van 30 deelnemers. Aanmelden – vóór 15 januari – kan bij Jan Doodhagen,
tel. 0561-431596, e-mail doodhagen@ziggo.nl .

Sneupersdagen 2025
De Sneupersdagen van het DAN mogen zich al jaren verheugen in een grote belangstelling. Belangstellenden kunnen dan in ’t Buurthuus in Noordwolde “sneupen” in historische foto’s, tijdschriften en kaarten en ook wordt doorlopend beeldmateriaal getoond. Voor 2025 zijn de data 23 maart en 23 november.

Jubileumboek 25 jaar DAN
Het DAN werd opgericht in 1999. Het bestaat nu 25 jaar. In die jaren heeft het Dorpsarchief voor veel (oud-)inwoners van Noordwolde veel betekenis gekregen, niet alleen door het verzamelen en toegankelijk maken van historisch materiaal, maar ook door de mogelijkheid om elkaar te ontmoeten tijdens Sneupersdagen enz.

Natuurlijk wil het DAN dit lustrum niet ongemerkt voorbij laten gaan. Momenteel wordt hard gewerkt aan een fotoboek waarin foto’s van oud-Noordwolde naast de huidige situatie geplaatst worden. Voor velen zal het verbluffend zijn, hoeveel er in de loop der jaren in het dorp veranderd is! Het DAN hoopt dit jubileumboek op 23 maart te presenteren.

Themanummer “De Twiegsnieder” 80 jaar bevrijding
Overal in ons land wordt het feit herdacht dat we in 1945 bevrijd werden van de Duitse bezetting. Het DAN stelt ter gelegenheid van dit heuglijke gebeuren een speciaal themanummer van haar blad “De Twiegsnieder” samen onder de titel “80 jaar bevrijding”. Daarin komt vooral naar voren hoe Noordwoldigers de bange oorlogsjaren beleefd hebben. Deze bijzondere uitgave is niet alleen voor DAN-donateurs bedoeld. “De Twiegsnieder” zal in het voorjaar van 2025 huis-aan-huis verspreid worden in Noordwolde e.o.

Dit vindt u misschien ook leuk...