50ste expositie met thema “Ontmoeting” in Noordwolde geopend

Op zondagmiddag werd onder grote belangstelling de 50ste expositie met het thema ONTMOETING van Kunstwerk! in de Stellingen (KWIDS) in Noordwolde. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter van KWIDS Noordwolde, Jan Hendrik Vermeijden, in het kort de geschiedenis van dit initiatief.

KWIDS is 15 jaar geleden opgericht door kunstenaars uit de omgeving die een plek zochten om te exposeren. Jaren was deze plek een leegstaand winkelpand in Noordwolde zonder enige voorzieningen, “het kunstenaarsleven eigen”. Na al die jaren uitgegroeid tot een vaste en bekende speler in de kunstwereld van Friesland op een prachtige locatie boven het Nationaal Vlechtmuseum. Op dit moment exposeren er weer 15 kunstenaars uit de drie Noordelijke provincies hun werk.

De titel van deze expositie is ONTMOETING. In de tijd waarin nu geleefd wordt, is dat bijna iets buiten bereik geworden. Door het mobiele verkeer, de beeldschermen op iedere locatie en zelfs de inzet van robothulpen is de ontmoeting vaak onpersoonlijk geworden. Ontmoeten, spontaan of georganiseerd, is met name ook bij het kunst bekijken, verbinding aangaan. Niet meer moeten, vrij zijn. Open staan voor nieuwe, onverwachte of verrassende werelden van de kunstenaar. Synoniemen die ook worden genoemd bij ONTMOETING zijn: samenkomen, kennismaken of gewaarworden. Iedere ontmoeting heeft altijd een vervolg. Wat heeft de ervaring opgeleverd, heeft de ontmoeting consequenties of een andere gedachte doen opkomen. Kent het contact een vervolg? In ieder geval ontmoet u men in deze expositie bij uitstek de mens achter de kunstenaar.

Deelnemende kunstenaars zijn: Jan Adamse (acrylschilderijen), Trijntje Bakker (sieraden), Monique Berger (drogenaald/gem.techniek), Esther Eggink (olieverfschilderijen), Agnes van Eupen (aquarel/pastelschilderijen), Dineke Hoekstra Greve (olieverf/acryl), Tiety Kooistra (viltobjecten), Jaap Mones (beelden), Els Otten (ruimtelijk werk), Han Reeder (fotografie), Jogchum Reitsma(fotografie) Froukje Torensma (olieverfschilderijen), Marijjke Traast Bos (acrylschilderijen) Helma van de Water (keramiek), Freek Weijs (fijnschilderingen)

De expositieruimte van KWIDS Noordwolde) is vrij toegankelijk. Adres: Hoofdstraat Oost 34a (ingang buurthuis/lift aanwezig), 8391 AW in Noordwolde (Frl.).
Openingstijden: vrijdag t/m zondag van 13.00 – 17.00 uur www.kunstwerkindestellingen.nl. De expositie duurt tot en met 11 mei.
FOTO’S: Lenus van der Broek

Dit vind je misschien ook leuk...

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.