500 bezoekers genieten van erfgoed tijdens Open Monumentendag

Op 13 en 14 september 2025 vond in Weststellingwerf de jaarlijkse Open Monumentendag plaats. Het evenement trok dit jaar honderden unieke bezoekers en werd daarmee beter bezocht dan vorig jaar.

Het weekend werd feestelijk geopend in de Kerk op de Hoogte door wethouder Roelof Theun Hoen. Bezoekers konden daar onder het genot van een hapje en een drankje de kerktoren beklimmen en genieten van prachtig orgelspel, een sfeervolle start van het weekend.

Tijdens het weekend kregen bezoekers de kans om binnen te kijken bij 20 verschillende monumenten, van kerk tot molen. Daar viel er veel te ontdekken. Ook reed er een antieke bus van het Rijdend Museum uit Sonnega langs bijzondere plekken in en rondom Wolvega. En leerden bezoekers bij de Blessebrugschans tijdens rondleidingen meer over de geheimen van de Friese Waterlinie. De organisatie spreekt van een geslaagd weekend. Roelof Theun Hoen: “Monumenten komen pas echt tot leven als de deuren opengaan en de verhalen worden gedeeld.”

Nieuw dit jaar was dat bezoekers een gebouw of object konden aandragen voor op de gemeentelijke monumentlijst. Goed nieuws voor inwoners die nog niet hebben gestemd: meedoen kan nog steeds! Breng je stem uit via: weststellingwerf.nl/omd

Ook wethouder Roelof Theun Hoen klinkt positief: “Er gebeurt de laatste tijd veel op het terrein van erfgoed en monumentenzorg. Ik ben blij met de geplande uitbreiding van de gemeentelijke monumentenlijst en hoop dat we volgend jaar tijdens Open Monumentendag ook aandacht kunnen besteden aan die nieuwe monumenten.”
FOTO’S: Vera Wapstra – Gemeente Weststellingwerf

Dit vindt u misschien ook leuk...